avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna seara, Am obtinut de la digisign semnătura ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna seara, Am obtinut de la digisign semnătura electronică. ...

Buna seara,

Am obtinut de la digisign semnătura electronică. Stiu ca pot folosi această semnătura in relatia cu ANAF pentru depunerea online a declarațiilor.

În prezent declarațiile sunt depuse de contabil cu care am încheiat contract de prestări servicii.

Daca înregistrez semnătura electronica pe care am obtinut o la ANAF se anulează depunerea declaratiilor de către contabil?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Conflict de interese agherghina agherghina Ma aflu in urmatoarea situatie: sunt salariata a unei societati comerciale (care nu are in obiect de activitate contabilitate sau expertiza contabila) care de ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in scopuri tva firma nou infiintata Nata88 Nata88 Buna ziua, Firma nou infiintata, aprilie 2019 cu obiect principal de activitate,, Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin ... (vezi toată discuția)
Semnatura electronica blu_angel blu_angel Buna seara! Declaratiile fiscale ale firmei sunt semnate si depuse electronic de firma cu care avem incheiat contract de prestari servicii. Administratorul ... (vezi toată discuția)