Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii seclaratii sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

seclaratii sanatate

Buna ziua.am o intrebare pt cine poate sa ma ajute.vara asta am avut concediu de odihna si nu am facut dosar pt recuperarea banilor,dorind sa mi se traga lunar din contributii.Ca sa ma fac inteleasa vreau sa fac declaratia pt concedii si indemnizatii adra nu stiu cum tre sa scriu exact.adica daca eu am de recuperat suma de 100 lei de la casa de sanatate si contributia mea pe luna este de 40 lei cum tre sa completez la punctul k din declaratie?Va multumesc si o zi buna
col K =total sume de recuperat de la FNUASS pentru concedii si indemnizatii din luna/lunile anterioare.

Intrebari:
-care este contributia luna curenta pt FNUASS:
-care este valoare luna curenta CM fnuass?
-care este suma de recuperat din luni anterioare?
buna ziua
M=total suma de virat la funass pentru concedii si indemnizatii = 12 lei
Suma de recuperat din lunile anterioare 95 lei

Va multumesc
Daca nu ati raspuns la cele 3 intrebari pp ca ati gasit raspunsul.