Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca la domiciliu trebuie trecuta intr-un AA sau e ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca la domiciliu trebuie trecuta intr-un AA sau e suficienta ...

Munca la domiciliu trebuie trecuta intr-un AA sau e suficienta o decizie a angajatorului?
Este mai bine AA , iar in caz de refuz se poate emite o decizie in baza art.48 C.mun. si cu respectarea prevederilor referitoare la munca la domiciliu.