Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cheltuieli legate de conventii civile - microgrant ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cheltuieli legate de conventii civile - microgrant masura 1

Am o intrebare referitoare la cheltuielile eligible pentru masura 1: cheltuielile legate de conventiile civile de prestari servicii intra in categoria de cheltuieli eligibile de la punctul d) din articolul 7 alineatul 1 din OUG 130/2020?

Sunt platile de conventii civile cheltuieli privind achiziția de servicii și reparații necesare activității curente de bază (asa cum sunt definite in OUG)?

De asemenea, impozitul pe conventii civile platit la bugetul de stat intra in categoria de cheltuieli de la punctul h) de la acelasi articol 7?
angheladrianclaudiu, utilizator