Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua am de recuperat o sumă de bani prin ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua am de recuperat o sumă de bani prin hotărâre judecătorească ...

Bună ziua am de recuperat o sumă de bani prin hotărâre judecătorească de la fostul soț fiind divorțați, el in prezent s-a recăsătorit, intrebarea este :executorul face poprire pe contul lui sau si al actualei soții?
Poprirea se poate face pe contul fostului sot.
Executarea se face împotriva fostului soț. Când a avut loc divorțul ?
Anul trecut 2020, iar anul 2021 s a recăsătorit

Adrian ALBU a scris:

Executarea se face împotriva fostului soț. Când a avut loc divorțul ?

Ok, veți putea recuoera și eventualele restanțe.
Adrian ALBU, Avocat