avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua am de recuperat o sumă de bani prin ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua am de recuperat o sumă de bani prin hotărâre judecătorească ...

Bună ziua am de recuperat o sumă de bani prin hotărâre judecătorească de la fostul soț fiind divorțați, el in prezent s-a recăsătorit, intrebarea este :executorul face poprire pe contul lui sau si al actualei soții?
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 11:42, 30 Octombrie 2021
Poprirea se poate face pe contul fostului sot.
Executarea se face împotriva fostului soț. Când a avut loc divorțul ?
Anul trecut 2020, iar anul 2021 s a recăsătorit

Adrian ALBU a scris:

Executarea se face împotriva fostului soț. Când a avut loc divorțul ?

Ok, veți putea recuoera și eventualele restanțe.
Ultima modificare: Sâmbătă, 30 Octombrie 2021
Adrian ALBU, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatia angajatorului de a plati pensia alimentara edmond11 edmond11 Bună ziua, În hotărârea judecătorească de majorare a pensiei alimentare nu se specifica niciun nume de angajator. Dacă la angajator a ajuns ... (vezi toată discuția)
Executare silita bunuri comune ContSters269846 ContSters269846 buna ziua,se poate face executare pe o masina cumparata pe numele sotiei actuale care ii poarta numele fostului sot care are executare pe bunuri mobile si ... (vezi toată discuția)
Executarea unui cont al unei terte persoane in vederea recuperarii pensiei de intretinere minor desirelia75 desirelia75 cum se poate actiona in instanta in urmatoarea situatie: -fostul sot obligat la plata pensiei de intretinere minor in cuantum de 25%din venitul net lunar isi ... (vezi toată discuția)