Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Conditii certificat verde
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Conditii certificat verde

Buna ziua. Lucrez intr-un magazin naturist situat in galeria unui centru comercial (Selgros). La intrarea in centrul comercial nu se cere prezentarea certificatului verde. Conducerea magazinului nostru ne-a comunicat ca noi, angajatii, suntem obligati sa permitem accesul in magazin doar pe baza certificatului verde, altfel vom suporta amenda in caz de control. In incinta galeriei mai funcționează o cofetarie si o banca,care nu cer certificatul. Codurile CAEN dupa care functionam sunt 4729 (comert cu amanuntul al altor produse alimentare) si 4775 (comert cu amanuntul al produselor cosmetice si de parfumerie).
Ma puteți lămuri daca legea ma obliga sa cer certificatul verde pentru acces in magazin?
Multumesc.
AncaAng, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~