Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata CASS online.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata CASS online.

Buna ziua. Sotul meu inregistreaza venituri fiscalizate si ar dori sa plătească CAS online. Care este procedura? Este posibil in baza declaratiei unice sa se faca un calcul automat al sumei datorate? El a platit deja anul trecut pe 6 luni la ghiseu, dar am vrea sa putem face asta online. Multumesc.
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Daca doriti sa depuneti declaratia unica online si sa platiti taxe online este suficient sa aveti cont in SPV pe ANAF , va autentificati cu user si parola.

Iata u link aici pentru a obtine acces online:

[ link extern ]

Puteti cere user si parola cu verificare prin identificare video de ex.

Puteti intra ulterior pe anaf , va autentificati si vizualizati sumele de plata pe care le puteti plati cu card online

[ link extern ] /

Constantin Vera, Contabil