Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am plasat online (pe site-ul ancpi) o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am plasat online (pe site-ul ancpi) o comanda pentru ...

Buna ziua,

Am plasat online (pe site-ul ancpi) o comanda pentru un extras de carte funciară, dar la numărul cadastral am omis primul 2. Am primit o hartie cum ca numarul e invalid, am trimis rectificarea, dar nu o accepta si ma obliga sa plătesc din nou eliberarea extrasului de carte funciară. Este legal?
Eu am plătit sa primesc extrasul, dar nu am primit decât hârtia cum ca e invalid. De ce sunt obligată sa plătesc de 2 x un serviciu de care nu am beneficiat ? Nu doar ca am corectat eroarea, dar nr cadastral putea fi cu ușurință identificat pe baza adresei imobilului.

Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,
Sistemul este automat si va asumati niste riscuri cand completati datele pentru 20 de lei,
date bune raspuns bun = eliberare cerificat,
date proaste raspuns bun = numar invalid.
Dupa cum vedeti, in ambele cazuri sistemul ofera un raspuns (ca cel de-al doilea nu va profita, este alta discutie)
Asta este riscul on line. Cred ca exista un disclaimer pe acolo.
Pentru 25 de lei apelati la un notar si completaeaza el datele.
Faceti o cerere la ANCPI si explicati ce ati patit si solicitati eliberarea cf pe email.