Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua. Am câștigat un proces în fond și ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua. Am câștigat un proces în fond și respectivul a ...

Buna ziua. Am câștigat un proces în fond și respectivul a făcut apel din 4 .05.2021. De atunci și până în acest moment nu s a stabilit nici măcar prima ședință . A făcut avocata întâmpinare de 2 luni și nu se mișca nimic. Exista vreo procedura prin care sa putem grăbi puțin lucrurile ? Mulțumesc .
Buna seara,

Puteti formula, prin avocatul dvs., cerere de urgentare a stabilirii primului termen de judecata si mai aveti posibilitatea de a formula, in conditiile art. 522-524 Cod Procedura Civila, contestatie privind tergiversarea procesului.
Buna seara . Vă mulțumesc pt răspuns