Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara, azi am primit o decizie de pensionare pt ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara, azi am primit o decizie de pensionare pt limita de ...

Buna seara, azi am primit o decizie de pensionare pt limita de varsta si stagiu minim de cotizare de la o salariata, decizia fiind cu luna septembrie 2021, insa doamna azi a primit-o prin posta. eu ce fac acum? Este femeie de serviciu, cim cu 4 ore , se vrea ramanerea sa in firma; Eu cum ptocedez? Incetez Cim la data la data primirii deciziei si apoi inchei alt Cim cu d-na? Multumesc.
C.i.m. încetează de drept la data indeplinirii cumulative a conditiilor de varsta standard si a stagiului minim de cotizare pentru pensionare sj nu la data comunicării deciziei de pensionare pentru limita de varsta.
Multumesc, dar eu de inde trebuie sa stiu ca pers. Respectiva indeplineste cumulativ varsta si stagiu de cotizare? La noi in firma are doar 10 ani. Si acum ce pot face? Multumesc.

Cornel Vasile a scris:

C.i.m. încetează de drept la data indeplinirii cumulative a conditiilor de varsta standard si a stagiului minim de cotizare pentru pensionare sj nu la data comunicării deciziei de pensionare pentru limita de varsta.

Greu de dat o solutie contrara legii.