Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, Ce lege reglementează contractele de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, Ce lege reglementează contractele de chirie între persoanele juridice? Mai exact am primit factura de penalități aplicate la penalități de neplata la termen a chiriei spațiului unde ne desfășura activitatea, este legal? Ce articol de lege speci

Bună ziua,
Ce lege reglementează contractele de chirie între persoanele juridice? Mai exact am primit factura de penalități aplicate la penalități de neplata la termen a chiriei spațiului unde ne desfășuram activitatea, este legal? Ce articol de lege specifica modul și quantumul penalităților contractuale de acest fel?
Mona@2021, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Adică dacă în contract se menționează ca pot aplica penalități la penalități este legal?
Cereti modul de calcul al penalitatilor, sa fiti sigura. Suma x n% x nr zile intrziere de la scadenta.