Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, In cazul unui proces de partaj ,care ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, In cazul unui proces de partaj ,care dureaza de peste ...

Buna ziua,
In cazul unui proces de partaj ,care dureaza de peste 6 ani,pot solicita termen de judecata de urgenta inainte de stabilirea termenului stabilit de instanta? Ce se va intampla daca dupa trei solicitari pentru acordarea unor termene de urgenta instanta nu va acorda un astfel de termen?
Multumesc.
Nu se vs intampla nimic,în practică astfel de cereri se admit extrem de rar din n cauze:organizarea ședințelor de judecată,faptul că si altii zeci de mii de justitiabili considera ca dosarul lor este cel mai important etc.Un proces de partaj poate dura2,6-3 ani cu tot cu cale de atac iar dacă sunt multe părți,multe bunuri imobile poate dura si mai mult.Banuiesc ca nu sunteti la fond de 6 ani ci procesul a ajuns in cai de atac,a fost trimis spre rejudecare etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat