avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 320 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Sunt angajata că asistent personal al ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Sunt angajata că asistent personal al mamei mele ...

Buna ziua. Sunt angajata că asistent personal al mamei mele la primăria din localitate. De aici îmi încasez lunar drepturile salariale și aș vrea să știu dacă sunt obligați prin lege sa îmi de-a al 13. salar sau nu premier o lege în această privință. Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:35, 25 Noiembrie 2021
Nu exista o astfel de obligativitate mentionata intr-un act normativ.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asistent personal oanaelenapopescu oanaelenapopescu Buna ziua, Am un copil cu handicap grav cu asistent personal. Am auzit s-ar fi dat o hotarare prin care nu mai este limitat la un numar maxim de asistenti ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de dispozitiv nelu_duleant_ro nelu_duleant_ro indemnizatia de dispozitiv data de primari este legala (vezi toată discuția)
Salarizare bugetar tyna_mbm tyna_mbm Buna ziua, V-ar ruga sa ma ajutati in privinta unei probleme cu care ma confrunt...sunt angajata in cadrul spitalului judetean in sectia UPU pe postul de ... (vezi toată discuția)