Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Sunt angajata că asistent personal al ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Sunt angajata că asistent personal al mamei mele ...

Buna ziua. Sunt angajata că asistent personal al mamei mele la primăria din localitate. De aici îmi încasez lunar drepturile salariale și aș vrea să știu dacă sunt obligați prin lege sa îmi de-a al 13. salar sau nu premier o lege în această privință. Mulțumesc.
Nu exista o astfel de obligativitate mentionata intr-un act normativ.