avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am fost sunat azi de către angajator să-mi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am fost sunat azi de către angajator să-mi trăsmită că de ...

Am fost sunat azi de către angajator să-mi trăsmită că de mâine nu mai are nevoie de mine. Este posibil așa ceva fără preaviz ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:45, 3 Decembrie 2021
Poate sa aiba daca @florin cioca e in perioada de proba
Daca era in perioada de proba nu se acorda preaviz...
Din august pana acum sunt mai mult de 90 de zile calendaristice... asa ca perioada de proba este exclusa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediere simona435 simona435 Buna ziua, Am fost angajata cu data de 08.10.2015 cu contract de munca pe perioada nedeterminata, iar pe data de 04.01.2016, angajatorul a venit la inchiderea ... (vezi toată discuția)
Preaviz contract de munca Luces Luces Bun ziua, Astăzi am fost înștiințată de către angajatorul meu că am fost concediată pentru că ”nu pun suflet în munca mea”, ... (vezi toată discuția)
Concediere abuziva Cristina_Gabriela1969 Cristina_Gabriela1969 buna ziua, lucrez la o firma din septembrie 2014, cu contract pe perioada nedeterminata. In urma unor discutii ale patronatului, e posibil sa fiu ... (vezi toată discuția)