Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Probe concurs factor poștal rural
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Probe concurs factor poștal rural

buna ziua ,vreau sa candidez pentru postul de factor postal rural si as dori informatii despre probele de examen ce trebuie sa invat ca sa fiu apt pentru concurs . va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
ion1967 a scris:

as dori informatii despre probele de examen ce trebuie sa invat ca sa fiu apt pentru concurs .

Unde ați văzut anunțul pentru concurs trebuia să fie afișat și ce vreți dvs. să știți. Ați verificat?

Pentru factor poștal rural, la un concurs din august a fost doar un interviu, în cadrul căruia s-au pus întrebări și din bibliografia pe care o găsiți la finalul anunțului din link-ul de mai jos - bănuiesc că nu veți avea altceva de citit/învățat, fiind vorba despre același post în aceeași companie:
[ link extern ]

Și în materialul pus de @Voinea Liviu mai sus scrie că, pentru factor poștal, concursul constă într-un interviu la care nota minimă trebuie să fie 6. Deci nu aveți de susținut și probă scrisă.

Succes!
Manuela Rășină, administrator