avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Suma poprita de banca si virata după 1 an si ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Suma poprita de banca si virata după 1 an si jumătate Începând ...

Suma poprita de banca si virata după 1 an si jumătate

Începând cu luna 10.2019 banca mi-a făcut poprire pe salariu dar banii nu au fost virati către Anaf decât în 03.2021, fara ma instiinteze ca a ținut banii atâta timp. Eu am plătit penalitati in aceasta perioada pentru suma poprita, ce pot face ca sa recuperez penalitatile plătite?

Ultima modificare: Joi, 9 Decembrie 2021
Magbd, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cristina Filimon , Avocat 09:48, 10 Decembrie 2021
Dacă aveți dovezi clare în acest sens, da, puteți formula cerere și solicita plata unor daune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Virarea intregului salariu de catre banca pentru o poprire anaf NicoletaLG NicoletaLG Buna ziua, Va rog sa imi spuneti ce se poate face daca pentru o poprire de la anaf, banca unde este incasat salariul a virat intreaga suma si nu o treime ... (vezi toată discuția)
Poprire bancara craft craft BUna ziua, Societatea la care lucrez a primit o poprire bancara de la ANAF dar nefiind activitate nu a aflat decat la prima incasare care a fost la mai mult ... (vezi toată discuția)
Poprire conturi bancare pentru impozite neplatite gnosy gnosy M-am trezit cu proprire pe conturi pentru neplata unor impozite la Directia Finantelor Publice. Neglijenta mea, asta e.... Suma proprita era mai mica decat ... (vezi toată discuția)