Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA O firma din Romania ofera servicii IT unei companii ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

O firma din Romania ofera servicii IT unei companii din Israel.

Buna ziua!

Daca puteti va rog sa imi clarificati o nelamurire.
O firma din Romania ofera servicii IT unei companii din Israel. Cum trebuie sa se procedeze cu TVA-ul in cazul in care firma depaseste plfonul de 300.000 de lei si devine platitor de TVA ?

Multumsec anticipat!
george-neagu, moderator
Dupa depasirea plafonului se va inregistra in scop de TVA dar in continuare catre firma din Israel va factura in regim neimpozabil in Romania ( adica fara TVA)