Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Instanta competenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Instanta competenta

Va rog un raspuns la urmatoarea problema :
Sunt inacdrat cu contract de munca intr-o institutie bugetara
Fisa postului meu indeplineste conditiile art 111 din Legea 188/1999 a functionarilor publici. Deci am dreptul sa fiu numit intr-o functie publica
Institutia refuza nejustificat numirea mea intr-o functie publica
Vreau sa ma adresez instantei de judecata dar am o dilema : competenta. Cine judeca, Tribunalul - sectia contencios sau Tribunalul - sectia civila (litigii de munca) ?
#-o
Multumesc
Tribunalul-sectia contencios administrativ.