Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua In LEGEA nr. 221 din 26 iulie 2021pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua In LEGEA nr. 221 din 26 iulie 2021pentru completarea ...

Buna ziua
In LEGEA nr. 221 din 26 iulie 2021pentru completarea Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, publicata în MONITORUL OFICIAL nr. 732 din 26 iulie 2021 in art.21, alin (1) se precizeaza ca persoanele care se vaccinează împotriva COVID-19 beneficiază, la cerere, de următoarele drepturi:a) câte o zi liberă plătită, care nu se include în durata concediului de odihnă, pentru fiecare doză de vaccin efectuată, în cazul angajaților din sistemul public și privat;
Eu am facut primele doua doze in luna aprilie si mai iar cea de a treia la sfarsitul lunii noiembrie. In cazul in care legea 221/2021 a fost adoptata in luna iulie, eu la cate zile libere am dreptul?
Va multumesc
La o singura zi .
Multumesc! O zi buna!