Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua cine trebuie sa tina cartea tehnica a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua cine trebuie sa tina cartea tehnica a imobilului, presedintele ...

Buna ziua
cine trebuie sa tina cartea tehnica a imobilului, presedintele sau Comitetul Executiv?Multumesc!
presedintele
Legea nr 196/2018
ART 57
j) păstrează şi asigură completarea la zi a cărţii tehnice a construcţiei, precum şi a celorlalte documente privitoare la activitatea asociaţiei de proprietari;