Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara.La ce se aplica procentul de 15% pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara.La ce se aplica procentul de 15% pentru sporul de ...

Buna seara.La ce se aplica procentul de 15% pentru sporul de tura? In 2019 aveam un salariu de baza brut de 3515. La acesta s-a adaugat acest spor in valoare de 482 ron .Nu ar fi trebuit 527?Multumesc.
Depinde cum este reglementat in contractul de munca, RI, CCM etc
Sporul de tura se aplica la salariul de bază.
Multumesc frumos, M-am lamurit intre timp. Se aplica la salariul de baza, numai ca sporurile sunt inghetate, de aceea suma este diferita.