avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua Am un autoturism si vreau sa-l donez ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua Am un autoturism si vreau sa-l donez copilului meu, ...

Buna ziua
Am un autoturism si vreau sa-l donez copilului meu, cetatean roman, rezident intr-un stat din UE. Cum procedez?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: savysb , utilizator 18:16, 29 Decembrie 2021
Contract de donatie, aveti un model aici: [ link extern ]
Trebuie radiat autovehiculul de la primaria de care apartineti (ii dati copilului actele de la primarie dupa radiere).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto in romania - cetatean strain rezident in romania ... Arianrod Arianrod Inmatriculare auto in Romania - cetatean strain rezident in Romania Buna ziua, As dori sa stiu daca un cetatean strain (UE) cu rezidenta in Romania, poate ... (vezi toată discuția)
Radiere masina catalinion84 catalinion84 Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti si pe mine in urmatoarea problema caci nu mai inteleg nimic. Am vandut acum cateva luni un autoturism catre cineva. Am facut ... (vezi toată discuția)
Inmatriculari/radieri auto koszegremete koszegremete Buna ziua! Va adresez la Dvs, cu urmatoarea problema: Un cetatean roman a fost rezident in Ungaria unde a cumparat un autovehicul care este inmatriculat in ... (vezi toată discuția)