Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua Am un autoturism si vreau sa-l donez ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua Am un autoturism si vreau sa-l donez copilului meu, ...

Buna ziua
Am un autoturism si vreau sa-l donez copilului meu, cetatean roman, rezident intr-un stat din UE. Cum procedez?
Multumesc
Contract de donatie, aveti un model aici: [ link extern ]
Trebuie radiat autovehiculul de la primaria de care apartineti (ii dati copilului actele de la primarie dupa radiere).