Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie: dupa ...

Dreptul Muncii - utilizare semnatura electronica
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie: dupa modificarea recenta a codului muncii, care introduce posibilitatea de a utiliza semnatura electronica pentru semnarea documentelor de dreptul muncii, este obligatorie semnarea unor acte aditionale la CIM-urile existente, pentru a include si aceasta posibilitate? Angajatorul in prezent nu are proceduri de utilizare a semnaturii electronice. Multumesc.
angela23, utilizator
Nu este obligatorie semnarea acelor acte aditionale , decat in situatia in care se doreste să se utilizeze la încheierea, modificarea, suspendarea sau, după caz, la încetarea contractului individual de muncă semnătura electronică avansată sau semnătura electronică calificată.
Cornel Vasile, Consilier juridic