Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Buna ziua, pentru trim. 4/2021 declaratia 100 cu ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Buna ziua, pentru trim. 4/2021 declaratia 100 cu impozitul pe ...

Buna ziua,
pentru trim. 4/2021 declaratia 100 cu impozitul pe micro urmeaza sa fie depusa in iunie 2022? Acelasi termen are si plata?
Va multumesc.
Da , dar daca vreti puteti depune si mai repede D100 si sa faceti si plata. Daca nu vreti bonificatiile .
Si daca depun in 25.01.2022, declaratia d100, in care calculez IVM datorat T4, precum si bonificatia, (formularul imi permite sa o si evidentiez) , ar fi o problema ? termenul scadent este 25.06.2022, poate chiar si platesc pana atunci ...
Formularul nu este pt acest tip de bonificatie . Este pt bonificatia din 2020.