Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... La impozitul pe venituri micro pe trim 4 2021 se ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

La impozitul pe venituri micro pe trim 4 2021 se aplica bonificatie?

Buna ziua !
Va rog sa-mi spuneti daca la impozitul pe venituri micro pe trim 4 2021 se aplica bonificatie 10% sau doar termenul de plata este 25.06.2022 .
Va multumesc !
george-neagu, moderator
termenul de plata si declarare pt TRIM 4 2021 e 25.06.2022 si atunci se va aplica bonificatia pt impozit Formularul inca nu a aparut pe ANAF . .
Nu e 10% ....ea este conform OUG 153/2020