avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 408 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Oferta de angajare cu salariul in euro
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Oferta de angajare cu salariul in euro

Buna ziua
In urma cu 4 ani am primit o oferta de angajare cu salariul net in euro; dar conform legislatiei din Romania
am primit leafa in Ron: In contract scrie salariul in ron:
De atunci nu mi s-a mai dat nimic la salariu, desi euro a crescut, deci oferta nu se mai respecta:
Ce pot face in atare conditii?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:29, 15 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Oferta e una si contractul altceva. Se respecta contractul, cereti o marire.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă jn c.i.m. aveți trecut în lei salariul, atunci acesta se ia jn considerare . Trebuia sa fiți atent la semnarea acestuia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

salariu trecut pe notificarea de plata angelica82 angelica82 Buna ziua, Fac o notificare de plata firmei unde lucrez.Sunt insarcinata si momentan sunt in CM.Sunt angajata din Iulie 2013 cu salariul brut 800 lei ... (vezi toată discuția)
Ma poate ajuta și pe mine cineva...am 3 popriri pe salariu.eu ... George6891 George6891 Ma poate ajuta și pe mine cineva...Am 3 popriri pe salariu.Eu lucrez în Italia dar cu contract romanesc..adică salariu în România este de 3150 lei ... (vezi toată discuția)
Promisiune de marire salariu Lucican2010 Lucican2010 Buna ziua, Situatia este urmatoarea: nou angajat, trec perioada de proba 3 luni cu excelent, si primesc o oferta mai buna la alta companie. Initiez procedura ... (vezi toată discuția)