Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Oferta de angajare cu salariul in euro
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Oferta de angajare cu salariul in euro

Buna ziua
In urma cu 4 ani am primit o oferta de angajare cu salariul net in euro; dar conform legislatiei din Romania
am primit leafa in Ron: In contract scrie salariul in ron:
De atunci nu mi s-a mai dat nimic la salariu, desi euro a crescut, deci oferta nu se mai respecta:
Ce pot face in atare conditii?
Multumesc
Oferta e una si contractul altceva. Se respecta contractul, cereti o marire.
Dacă jn c.i.m. aveți trecut în lei salariul, atunci acesta se ia jn considerare . Trebuia sa fiți atent la semnarea acestuia.