Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... munca in italia si pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

munca in italia si pensie

buna dimineata. va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi: tatal meu a lucrat in italia cu acte. are vechime si in romania si doresteca vechimea din Italia sa se adauge la vechimea din romania pentru a-si depunde actele pentru pensie. unde putem trimite pentru a primi o adeverinta cu vechimea din Italia?
va multumesc frumos
ndrrl, utilizator
Initial ar trebui ca tatal dv sa solicite documente justificative la autoritatea statului italian ,respecctiv la serviciul teritorial de munca unde a prestat activitati
La INPS solicitati eliberarea formularelor E202, E 205 si E 207.