Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt născut 1963 am 5 ani si3 luni calculate ptgr a ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt născut 1963 am 5 ani si3 luni calculate ptgr a doua când ...

Sunt născut 1963 am 5 ani si3 luni calculate ptgr a doua când pot ieșii anticipat. Sunt barbat
precizati:
- data de nastere;
- stagiul complet de cotizare
Daca indepliniti conditia de stagiu complet de 35 ani, atunci beneficiati de o reducere a varstei standard de pensionare cu 1 an si 8 luni.