Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tata a murit in 98, avea o casa cu curtea de 1000m ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tata a murit in 98, avea o casa cu curtea de 1000m proprietate ...

Tata a murit in98 avea o casa cu curtea de 1000m proprietate in2007 mama a vândut casa cu chitanța de mana.mama nu era căsătorită cu tata dupa 20 ani am fac succesiunea si am devenit mostenitor.persoana care sta acolo ma dat in judecata pentru superficie.la certificatul de mostenitor mia iesit doar cu pământul de 1000m pt ca asa mia dat fiscalul de la primărie casa nu mai era trecuta.dupa 6 luni mia dat adeverința ca nu exista vreun act care sa demonstreze auto demolarea si mia dat adeverința ca exista casa cea veche.dar cei de acolo cică au construit ei casa dar nu dețin niciun act.o sa castige in instanta ei sau eu?eu nu vreau sa vand terenul
superficia se face numai in forma autentica..la notar
faceti o cerere reconventionala prin care solicitati evacuarea