Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract vânzare imobil stipulat sume fictive ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract vânzare imobil stipulat sume fictive la notar.

Vă salut cu respect.
Unchiul meu a vândut apartamentul situat la demisol dintr-o coproprietate și acum, după 3 ani am aflat că au declarat la notar sumă mai mare decât cea tranzacționată. Au scris in contract 40.000 iar ei au vândut pe 20.000. se poate face ceva în privința aceasta? Se poate cere anularea contractului? Vă mulțumesc
MihaiSYTP, utilizator
Buna dimineata,
puteti proba ceea ce sustineti? In sensul ca aveti dovezi ca unchiul a primit 20.000 desi in contract tranzactia este pt 40.000?