Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Sunt in curs de mutare intr-un cartier de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Sunt in curs de mutare intr-un cartier de blocuri ...

Buna ziua,

Sunt in curs de mutare intr-un cartier de blocuri noi si mi s-a adus la cunoștință de catre administratia blocului ca trebuie sa semnez statutul asociatiei de locatari, dar nu am primit documentele ca sa le citesc si eu nu sunt de acord sa semnez fara sa citesc acest statut. Va rog sa-mi spuneti daca este legala aceasta procedura a administratiei, fara sa citesc ce scrie in acel statut.

Multumesc frumos pentru orice raspuns!
avand in vedere ca inca nu sunteti membru al asociatiei ,nici nu pot fi obligati sa va arate statutul

cautati Ordinul nr. 1.058/2019 si anexa nr 1......aia scrie si in statut
nu e nimic care va poate dauna....sunt principiile de functionare ale asociatiei si sunt conform legii 196/2018 ca altfel nu era primit la judecatorie
Statutul asociatieri de proprietari prevede norme generale care nu va pot prejudicia interesele
Multumesc