Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ajutor pentru construire locuinta pentru tineri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ajutor pentru construire locuinta pentru tineri

Ce lege se refera la ajutorul oferit tinerilor pentru construirea de locuinte?
Sau daca nu ce presupune acest program si ce institutii se ocupa de el?

Va multumesc.
Sau se mai acorda subventii pentru renovarea/imbunatatirea unei locuinte, sau terminarea unei locuinte in rosu?