Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit BUNA ZIUA, DACA GRADUL DE INDATORARE ESTE MAI MARE ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

BUNA ZIUA, DACA GRADUL DE INDATORARE ESTE MAI MARE DECAT 3, IAR ...

BUNA ZIUA, DACA GRADUL DE INDATORARE ESTE MAI MARE DECAT 3, IAR CHELT. CU DIFERENTELE DE CURS VALUTAR SUNT AFERENTE IMPRUMUTURILOR IN VALUTA DE LA ENTITATI BANCARE, ELE SUNT DEDUCTIBILE INTEGRAL, SAU SE REPORTEAZA SUMA CE DEPASESC VENITURILE DE ACELASI FEL?
MULTUMESC
Aceasta reglementare nu mai exista in Codul Fiscal. A fost abrogata de Ordonanţă de urgenţă 79/2017 de la 01.01.2018.

Tot la acea data a fost introdus art. 40^2. - Reguli privind limitarea deductibilităţii dobânzii şi a altor costuri echivalente dobânzii din punct de vedere economic