avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... De unde pot descarca un model de cerere de compensare?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

De unde pot descarca un model de cerere de compensare?

De unde pot descarca un model de cerere de compensare? Am descarcat obligatiile de plata din SPV si am sume neutilizate in stingere care am inteles ca pot fi compensate printr-o cerere la ANAF. De unde pot descarca o astfel de cerere? Va multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 2 Februarie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: oana.juncanariu , utilizator 12:48, 2 August 2023
Buna ziua,
ma poate ajuta cineva si pe mine cu link-ul catre Cererea de compensare sume digitalizata? Doamna de la ANAF mi-a spus ca exista Cerere digitalizata pe care o completez si o incarc in SPV. Nu a acceptat cererea facuta de mine.
Multumesc!

paultrefu a scris:

De unde pot descarca un model de cerere de compensare? Am descarcat obligatiile de plata din SPV si am sume neutilizate in stingere care am inteles ca pot fi compensate printr-o cerere la ANAF. De unde pot descarca o astfel de cerere? Va multumesc!

Ultima modificare: Miercuri, 2 August 2023
oana.juncanariu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatie de plata cas, desi sunt rezident in strainatate. Arianrod Arianrod Buna ziua, As avea nevoie de o indrumare in ceea ce priveste o obligatie de plata emisa de ANAF. Sunt rezident in Italia din anul 2013, nu detin nicio ... (vezi toată discuția)
Anaf - bonificatiile din 2018 SpF2016 SpF2016 Sunt PFA cu norma de venit. Pentru 2018 am platit tot inainte de 15 decembrie: impozit, CAS, CASS. Am aplicat in Declaratia Unica bonificatia pentru plata ... (vezi toată discuția)