Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... De unde pot descarca un model de cerere de compensare?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

De unde pot descarca un model de cerere de compensare?

De unde pot descarca un model de cerere de compensare? Am descarcat obligatiile de plata din SPV si am sume neutilizate in stingere care am inteles ca pot fi compensate printr-o cerere la ANAF. De unde pot descarca o astfel de cerere? Va multumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua,
ma poate ajuta cineva si pe mine cu link-ul catre Cererea de compensare sume digitalizata? Doamna de la ANAF mi-a spus ca exista Cerere digitalizata pe care o completez si o incarc in SPV. Nu a acceptat cererea facuta de mine.
Multumesc!

paultrefu a scris:

De unde pot descarca un model de cerere de compensare? Am descarcat obligatiile de plata din SPV si am sume neutilizate in stingere care am inteles ca pot fi compensate printr-o cerere la ANAF. De unde pot descarca o astfel de cerere? Va multumesc!

oana.juncanariu, utilizator