Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Afacere cu închiriere de scutere pentru delivery de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Afacere cu închiriere de scutere pentru delivery de tip Glovo, FoodPanda etc.

Bună seara,

Mă interesează să încep o afacere cu închiriere de scutere pentru delivery de tip Glovo, FoodPanda etc..
Dispun de spațiu pentru depozitare și de persoane care să se ocupe de reviziile scuterelor.
Aș vrea să știu dacă trebuie deschisă o firmă sau nu pentru acest tip de activitate.

Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Pentru a desfasura activitatea descrisa de dvs. aveti nevoie in prealabil de infiintarea unei firme ( cel mai simplu ar fi un S.R.L.), abia apoi veti putea incepe activitatea.
Da, fără un SRL nu se poate desfășura un mod legal activitatea.
Vă mulțumesc!
Buna ziua,

Realizati venituri din inchirierea unor bunuri mobile, prin urmare, trebuie sa detineti o forma de exercitare a activitatii comerciale.