Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de urmas.Sora mea implineste anul acesta 60 de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de urmas.Sora mea implineste anul acesta 60 de ani si ...

Pensie de urmas.Sora mea implineste anul acesta 60 de ani si are 22 ai de munca iar sotul ei a murit acum 5 ani si in luna ianuarie ar fi trebuit sa sa implineasca 65 de ani are in jur de 18 ani lucrati nu a fost pensionat.Sora poate beneficia de pensie de urmas ?
geoman, utilizator
Nu poate beneficia de pensie de urmaș. Va primi pensie personala de drept când va împlini vârsta legala.