Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ca mostenitor rezervatar,cum pot afla daca un alt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ca mostenitor rezervatar,cum pot afla daca un alt mostenitor ...

Ca mostenitor rezervatar,cum pot afla daca un alt mostenitor rezervatar a vandut terenul intravilan la care am si eu dreptul?
Titlul de proprietate a fost deteriorat si nu mai e valabil.Cei de la primaria din sat mi-au spus ca trebuie sa obtin un alt titlu de proprietate din arhiva de care tine satul.Din pacate mi s-a spus ca arhiva din orasul respectiv a ars.Intre timp am pierdut actul de proprietate. Cum pot sa obtin partea mea de teren intravilan la care am dreptul?La ce insitututii sa ma adresez? Daca celalalt mostenitor rezervatar a vandut terenul intravilan la negru cum pot afla?
vlad19722, utilizator
Poate puteti sa ma ajutati cu un raspuns la situatia descrisa cu terenul intravilan.Va multumesc!