Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum se declara veniturile din onlyfans?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum se declara veniturile din onlyfans?

Cum se declara veniturile din onlyfans? Prin declaratia unica,cum si cand se face aceasta? Ce procent din venituri trebuie platit?
george-neagu, moderator
Se declara ca venituri obtinute din strainatate si pt anul 2022 se depune declaratia pana in 25.05.2023 .
Impozitul e 10% din incasari si se mai achita CASS 3060 lei / an daca depasesc incasarile .30.600 lei in 2022.
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal
Si ce declaratie se face? Aceea unica, 212?
Da aceasta [ link extern ]
Ne puteți spune, va rog, in ce subcategorie de venit intră? La venituri din străinătate, bifăm “alte venituri”? Se achita obligatoriu și CAS sau doar CASS?

Grama Cornel - Consultant fiscal a scris:

Se declara ca venituri obtinute din strainatate si pt anul 2022 se depune declaratia pana in 25.05.2023 .
Impozitul e 10% din incasari si se mai achita CASS 3060 lei / an daca depasesc incasarile .30.600 lei in 2022.