Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, Nu sunt casatorit si voi avea un copil. ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, Nu sunt casatorit si voi avea un copil. Daca sunt ...

Buna ziua,

Nu sunt casatorit si voi avea un copil. Daca sunt dat in judecata pentru pensie alimentara si am o suma mare de bani in cont din vanzarea unui imobil, acea suma poate fi poprita pentru pensie? Sau doar sumele din salariu se popresc? Multumesc.
nu e vorba de poprire, va fi fixata o pensie raporatat la venitul dvs din salariu pe care o puteti plati de bunavoie, nu asteptati sa fiti executat silit.
Doar in cazul executarii silite se poate vb de poprire si daca lasati sa se starnga sume datorate, se pot recupera din conturi, indiferent de unde provin banii.