avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Angajat in strainatate , taxe
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Angajat in strainatate , taxe

Angajat in străinătate
Salutare dragilor
Ca lucrez in Franța ( corse) sunt angajat aici cu acte in regula , primesc banii intr-un cont din romania, mai este necesar sa declar banii primiti de aici si in Romania si sa mai platesc si alte taxe aici ? Metionez ca deja platesc taxe pt statul francez
Mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 18:30, 20 Februarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru veniturile din salarii nu trebuie sa platiti si in Romania contributii si impozit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatia privind societatile comerciale aldorina aldorina Buna ziua, as vrea sa stiu daca este posibil sa deschid o firma cu domiciliul in Romania care sa poata lucra in domeniul constructiilor in Franta? Daca este ... (vezi toată discuția)
Impozit pe salariu din strainatate livius1302 livius1302 Ma poate lamuri si pe mine cineva cum se impoziteaza venitul meu care se compune din salariu venit din strainatate.(mentionez ca petrec mai mult de 6 luni in ... (vezi toată discuția)
Plecat din corsica fata demisie setboll21 setboll21 Am lucrat in corsica 4 luni,dar din motive personale am plecat de acolo ( i-am spus sefului ca ma intorc) Dupa vreo 6 zile i-am zis ca nu vreau sa ma m-ai ... (vezi toată discuția)