Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Angajat in strainatate , taxe
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Angajat in strainatate , taxe

Angajat in străinătate
Salutare dragilor
Ca lucrez in Franța ( corse) sunt angajat aici cu acte in regula , primesc banii intr-un cont din romania, mai este necesar sa declar banii primiti de aici si in Romania si sa mai platesc si alte taxe aici ? Metionez ca deja platesc taxe pt statul francez
Mulțumesc anticipat
Pentru veniturile din salarii nu trebuie sa platiti si in Romania contributii si impozit.