avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... baza de calcul CO bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

baza de calcul CO bugetari

baza de calcul a indemnizatiei de concediu de odihna pentru functionarii publici din administratie se calculeaza conform Codului muncii sau conform HG 250/1992? Adica se tine cont de media pe ultimele 3 luni anterioare acordarii CO sau doar de media din luna curenta?
Cel mai recent răspuns: Cristinabv , utilizator 16:54, 22 Februarie 2022
HG 250/1992 ...
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia concediului de odihna rebeca macovei rebeca macovei As dori sa stiu daca indemnizatia concediului de odihna este afectata de diminuarea salariului cu 25% de la 1 iulie, in cazul in care eu voi efectua concediul ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna functionar public martin77 martin77 Un functionar public a lucrat o jumatate de an 8 ore pe zi si restul anului a fost mutat in cadrul altui serviciu si i s-a redus programul din motive medicale ... (vezi toată discuția)
concediul de odihna că funcționar public ? AlinB12 AlinB12 Buna ziua. Mă numesc Beuran Alin , lucrez că funcționar public într-o comună din Gorj ( compartimentul urbanism și amenajarea teritoriului ) . Deoarece ... (vezi toată discuția)