Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... baza de calcul CO bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

baza de calcul CO bugetari

baza de calcul a indemnizatiei de concediu de odihna pentru functionarii publici din administratie se calculeaza conform Codului muncii sau conform HG 250/1992? Adica se tine cont de media pe ultimele 3 luni anterioare acordarii CO sau doar de media din luna curenta?
HG 250/1992 ...
Multumesc