Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... facilitati in constructii 2022
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

facilitati in constructii 2022

Buna ziua,

Firma mai beneficiaza de facilitati in constructii acum in 2022 cu COD CAEN in constructii daca in anul 2021 nu a facturat nimic (cifra de afaceri este 0)?

multumesc
daca valoarea facturata in 2022 depaseste 80% din constructii in total venituri
Mulțumesc...dar societatea nu a facturat nimic nici în 2022 ....declarația 112 in 2022 se depune fara scutiri nu?
nu beneficiaza de facilitati deocamdata pana ajungeti la 80% din cifra de faceri din constructii.
Multumesc