Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul gresit CM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul gresit CM

Buna ziua,
Contabila institutiei la care lucrez, m-a informat ca in luna iunie mi-a calculat incorect cele 14 zile de concediu medical, luand in calcul salariul avut in acel moment adica 1739, neluand in calcul veniturile pe ultimele 6 luni (anul 2008 - 540, 23.05.2009 - 600, 23.05.2009 - 1739). Ce este de facut in aceste conditii, eu fiind informata abia in decembrie. Au dreptul sa-mi faca poprire pe salariu?
Va multumesc anticipat
Se face rectificare si se opresc sumele incasate in plus
Fiind drepturi care nu vi se cuvin trebuie sa restituiti sumele incasate in plus.