avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La incheierea C.I.M. ,al femei de serviciu, trebuie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La incheierea C.I.M. ,al femei de serviciu, trebuie obtinut de ...

La incheierea C.I.M. ,al femei de serviciu, trebuie obtinut de la I.T.M. o adeverinta cu perioada lucrata ? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:52, 16 Martie 2022
Nu, de la angajator.

sanda65 a scris:

La incheierea C.I.M. ,al femei de serviciu, trebuie obtinut de la I.T.M. o adeverinta cu perioada lucrata ? Multumesc.

Depinde de perioada lucrata.
A lucrat 2 1/2 ani cu 2 ore / zi.

În ce perioada, de la .. pana la...?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este corect cum procedeaza cei din asociatie ? eugarizan eugarizan Buna ziua Asociatia are incadrat pe postul de facut curatenie 2 ( doua ) persoane : -Una se ocupa de curatenia pe scari ( 4 ) ... (vezi toată discuția)
În ce mãsurã lichidatorul poate fi obligat sã plãteascã salariile neplãtite de angajator viktorV viktorV Angajatorul meu, ajuns în faliment, din vina conducerii defectuoase, a fost radiat din Registrul Comerţului, în judecata de fond. Lichidatorul numit de ... (vezi toată discuția)
Urgent - verificare vechime și cim 199203 199203 Vreau sa vad cati ani am vechime in câmpul muncii?!. Vreau sa stiu daca la actualul loc de munca lucrez cu contract de munca legal?. (vezi toată discuția)