Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Care e procedura la partajarea unui apartament ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Care e procedura la partajarea unui apartament conjugal între ...

Care e procedura la partajarea unui apartament conjugal între soț-soție divorțați ? Mulțumesc.
e simplu daca va intelegeti, partajati la notar, iar daca nu va intelegeti, lcrurile se complica ca va trebui sa partajati in instanta unde va dura si va costa. Se pleaca de la premisa ca ati contribuit egal, iar daca una din parti crede ca a contribuit mai mult, va trebui sa ceara cota majorata si sa probeze.