avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier judiciar la 8 ani de la comiterea faptei penale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier judiciar la 8 ani de la comiterea faptei penale

Buna,

Ma intreb de ce dupa 8 ani de la comiterea faptei, inca apare in cazier. Este vorba despre o fapta penala comisa in trafic. Este posibil sa fie o greseala a politiei sau este normal sa apara dupa atata vreme?

Multumesc
La inspectoruatul de politie. Asta e primul pas, daca nu merge, trebuie sa va adresati instantei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stergerea cazierului Nicudeya Nicudeya Buna ziua as vrea sa stiu si eu cum sau cand mi se va sterge cazieru.am primt o condamnare pt furt auto.de 2 ani cu suspendare si 2 ani termen de asteptare .si ... (vezi toată discuția)
Pasi de urmat pentru reabilitare TOMASORIN TOMASORIN in baza art.87 alin.1 din OUG 195/2002 republicata am fost condamnat 2 ani inchisoare.in baza art.81 Cp a fost dispusa suspendarea conditionata a executarii ... (vezi toată discuția)
Reabilitare - calculul termenului constantinnechita constantinnechita Am o problema cu reabilitarea judecatoreasca nu inteleg de cand incepe sa se scurga timpul ala de 2 ani sau 5 ani dupa caz am fost condamnat la 3 ani si 6 luni ... (vezi toată discuția)