Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Încălcarea drepturilor copilului in școală
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Încălcarea drepturilor copilului in școală

Bună ziua!
Fiica mea este eleva în clasa a viii-a și este prima pe clasă, în urma cu cateva zile la școală i s a făcut rău și a fost invoita de la ora de mate, doamna a dat copiiilor temă pentru acasă și fiica mea ni a făcut o pentru a îi explica doamna lecția ,doamna nu a vrut să o asculte și să îi explice așa că i a dat și nota 3 in catalog. Țin să subliniez că este prima dată când merge cu o temă nescrisă și că anul trecut a terminat scoala cu media 10.
Este corect ce s a întâmplat sau trebuia doar un avertisment pentru tema neefectuata?
Și pe lângă asta s a purtat foarte urat cu copilul și a jignit o .
Mulțumesc!
Flori Badea, utilizator
Vorbit cu dirigintele sau directorul scolii pe aceasta tema si vedeti in plan intern ce se mai poate face.
Si credeți că se mai poate ca doamna să șteargă nota din catalog.
Au fost cazuri cand nota a fost anulata sau modificata.