Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... promisiune de vanzare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

promisiune de vanzare

vreau sa cumpar un apartament care va fi gata abia la iarna dar constructorul doreste banii acum si imi va da o reducere considerabila. Constructorul imi spune ca vom face o promisiune de vanzare la notar. Ce garantie am eu ca odata banii luati de la mine si alti cumparatori acesta nu va iesi din tara cu ei? va multumesc.
Sadams, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Costurile cresc de la zi la zi, dvs va mai face si o reducere considerabila, e f riscant ca sa ramana fara bani pana sa apuce sa termine .
E de preferat sa cumparati un ap care exista si in care puteti vedea cum e realizat,chiar daca dati bani mai multi, decat sa luati unul imaginar.
gi-jane2, moderator
Dumneavoastra vreti sa cresteti pretul unei promisiuni, fara ca sa aveti certitudinea ca veti primi ceea ce achitati. Cum sa faci o reducere considerabila cand pretul materialelor de constructii creste de la zi la zi? Nu e mai simplu sa ii cereti banii inapoi si sa cumparati un apartament care exista? In felul acesta minimizati eventuala paguba.
Niciuna!
nici una. cautati alt dezvoltator