Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Câte persoane trebuie sa aiba o asociatie de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Câte persoane trebuie sa aiba o asociatie de proprietari în conducere?

buna ziua
intr-o asociatie de 56 ap, 38 de mebri, care este numarul minim de persoane pt conducere. si care sunt acelea. cenzorul si secretarul poate sa fie si membrii din comitetul executiv?

multumesc
zolyxx, utilizator
2 membri com ex + 1 presedinte + 1 cenzor
Legiuitorul a dispus reguli generale,fara a se implica in organigrama asociatiei de proprietari
Pot exista asociatii de proprietari la nivelul unui singur imobil cu 1 scara si atunci numarul membrilor echipei mangeriale este mic dar exista si asociatii d e proprietari constituite din proprietarii mai multor imobile de locuit in comun,uneori inclusiv cu 400-500 proprietari si atunci echipa manageriala este alcatuita din mai multi membrii