Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Va rog sa imi spuneti daca Legea 221/2021, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Va rog sa imi spuneti daca Legea 221/2021, privind ...

Buna ziua
Va rog sa imi spuneti daca Legea 221/2021, privind acordarea unei zle libere pentru vaccinare se aplica si dupa incetarea starii de alerta.
Multumesc!
conf. art. 1 din 55/2020, "Prezenta lege are ca obiect instituirea, pe durata stării de alertă declarate în condițiile legii, în vederea prevenirii și combaterii efectelor pandemiei de COVID-19, a unor măsuri temporare și, după caz, graduale, în scopul protejării drepturilor la viață, la integritate fizică și la ocrotirea sănătății, inclusiv prin restrângerea exercițiului altor drepturi și libertăți fundamentale."